DANIEL PEUKERT

WEBOVÝ VÝVOJÁŘ

PRAHA, ČR

ZAMĚSTNÁNÍ

Backend webový vývojář, Česká televize

- nyní

PHP, Drupal, API Platform, Docker, Kubernetes

Náplní mojí práce je vývoj nových funkcionalit pro produkty vyvíjené oddělením Nová média a jejich údržba, mezi tyto produkty patří například zpravodajský web ČT24 (redakční systém Drupal), sportovní web ČT Sport a různé interní systémy. Zároveň se podílím na vývoji API pro nový redakční systém fungující na principu mikroslužeb (microservices), který nahradí několik v současnosti používaných redakčních systémů, zjednodušší vývoj budoucích funkcionalit a usnadní práci interním klientům.

Některé projekty, na kterých jsem pracoval:

Vývoj interní služby na zpracování volebních XML dat poskytovaných Českým statistickým úřadem, kalkulaci průběžných výsledků a ukládání dat do API, vývoj této API, která je následně používána webovými aplikacemi na webu ČT24 a mobilními aplikacemi ČT24.

Služba a API byly vyvinuty s ohledem na znovupoužitelnost pro všechny typy voleb a výkonnost, která umožňuje v krátkém čase prezentovat nové výsledky uživateli.

Podílel jsem se na vývoji modulů pro volby do Poslanecké sněmovny (2021), do Senátu (2022), do zastupitelstev obcí (2022) a prezidenta (2023).

Vývoj API, která umožňuje napojení moderní webové aplikace pro Teletext na existující službu, čímž usnadňuje používání této klasické služby novým i stávajícím uživatelům.

Spoluvlastník, full stack webový vývojář, AutoEET

-

HTML, JS, SCSS, Node.js, Express, mongoDB, EET API, Aukro API

Vytvořil a spravoval jsem kompletní řešení pro prodejce na tržišti Aukro, které jim umožňilo splňovat podmínky dané legislativou EET. Každá objednávka byla automaticky odeslána Finanční správě pomocí API Aukra a EET, načež byla zákazníkovi na email poskytnuta účtenka. Frontend uživatelům umožňoval jednoduše konfigurovat jejich účet a v případě potřeby odesílat objednávky manuálně.

Webový vývojář, SSŠVT

-

HTML, JS, CSS, Joomla, PHP, MySQL

Při studiu na SSŠVT jsem byl součástí týmu webových vývojářů a pracoval jsem na několika zákaznických projektech. Náplní mojí práce bylo přepracování poskytnutých grafických návrhů do podoby šablon pro redakční systém Joomla, vývoj rozšíření pro Joomlu, zadávání dat a příležitostný vývoj samostatných webových stránek.

Některé projekty, na kterých jsem pracoval:
caffeadria.cz, soukromeskoly.cz, jumbo-stehovani.cz - šablony pro Joomlu
officecatering.cz - řešení pro objednávání cateringových služeb

VZDĚLÁNÍ & CERTIFIKÁTY

TOEIC Listening and Reading

ETS

990 bodů (C1)

IT Essentials

Cisco Networking Academy

prospěl s vyznamenáním

Grafické systémy a tvorba webových stránek

-

SSŠVT - Soukromá střední škola výpočetní techniky

prospěl s vyznamenáním